Modelowanie – rozdział 10

Podsumowanie najważniejszych treści

Modelowanie procesów to umiejętność praktyczna, więc najlepiej jest wykorzystywać zdobytą wiedzę, aby się utrwaliła. Dla wielu osób przydają się dodatkowe szkolenia (online lub na żywo) oraz egzamin kończący się certyfikatem.

Często pomocne jest też otoczenie się treściami podsumowującymi nową wiedzę. Można więc przygotowywać własne notatki, tworzyć modele przykładowe oraz dokumenty podsumowujące metodę modelowania organizacji, wydrukować i powiesić obok biurka jeden z plakatów z elementami notacji BPMN.

Errata

Jeśli widzisz błąd w tym rozdziale lub masz pytanie z nim związane zgłoś je przez komentarz na dole strony.

Dodatkowe treści

Jeśli łatwiej jest Ci się uczyć z nagrań lub masz ochotę przećwiczyć nowe umiejętności na innych przykładach niż te zawarte w książce, to polecam zapisanie się na mój kurs na platformie Udemy: Modelowanie procesów biznesowych: BPMN 2.0 od podstaw.

Jeśli masz ochotę na dłuższy kurs (ponad 5 godzin) z dodatkowymi przykładami, to polecam też mój kurs po angielsku na Udemy: BPMN for business analysts.

 

Jeśli wolisz szkolenia na żywo, to zapraszam na szkolenia, które prowadzę z kolegami w ramach Akademii Procesowej BOC: https://akademiaprocesowa.pl/szkolenia/

Jest też wielu innych bardzo dobrych szkoleniowców zajmujących się modelowaniem w BPMN. Wiele osób poleca szkolenia prowadzone przez Piotra Biernackiego oraz Filipa Stacheckiego, których mam przyjemność znać osobiście i których opinie na temat modelowania procesów bardzo sobie cenię.

 

Jeśli chodzi o programy certyfikacyjne, to więcej informacji o OCEB można znaleźć na stronie https://www.omg.org/oceb-2/.

Polski certyfikat BPMN jest opisany bardziej szczegółowo na stronie IBS PAN oraz na https://certyfikat-bpmn.pl/.

 

Polecam też mój wpis (po angielsku):

Your next steps after BPMN training

Nawigacja
<< Przejdź do poprzedniej strony

Chcesz być na bieżąco?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *