Modelowanie – rozdział 2

Podsumowanie najważniejszych treści

Procesy są bardzo ważną częścią naszego życia. W każdej firmie i organizacji występują procesy, ale nie zawsze są to dobre procesy, bo nie wszędzie się nimi zarządza w odpowiedni sposób.

Dzięki procesom organizacja tworzy wartość oraz osiąga swoje cele. Procesy mają charakter przekrojowy oraz wiążą się z wieloma innymi zasobami organizacji, więc zajmując się procesami powinniśmy starać się zrozumieć nie tylko to jakie kroki występują w ramach analizowanego procesu, ale też jakie są powiązania tego procesu z innymi procesami oraz z elementami innych systemów zarządzania (np. z aplikacjami, danymi, ryzykami, strukturą organizacyjną).

Pytania i odpowiedzi

Q: O co chodzi z tymi dwoma podejściami do pracy?
A: Ciut bardziej naukowe podejście do tego zagadnienia można znaleźć w (bardzo dobrej) książce Stephena Coveya “Najpierw rzeczy najważniejsze”. Autor opisuje tam m.in. podejście nakierowane na sprawy pilne i przeciwstawia je myśleniu o sprawach ważnych. Gorąco polecam lekturę!

Errata

Jeśli widzisz błąd w tym rozdziale lub masz pytanie z nim związane zgłoś je przez komentarz na dole strony.

Dodatkowe treści

Z “Manifestem Procesu Biznesowego!” można się zapoznać na stronie (archiwalnej):

https://web.archive.org/web/20220929035339/https://www.bptrends.com/bpt/wp-content/manifesto/pdf/BPManifesto_PL_Letter.pdf

Nawigacja
<< Przejdź do poprzedniej strony
Przejdź do kolejnej strony >>

Chcesz być na bieżąco?


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *